Anaokullarında Beyaz Bayrak Nedir? Hangi Okullarda Vardır?

Beyaz bayrak uygulaması son dönemlerde anaokulları için ulaşılması gereken bir hedef halini aldı. Bu özelliğe sahip olmaya hak kazanabilen okullar aileler tarafından daha fazla ilgi çekiyor. Konu anaokulları olduğunda ise beyaz bayraklar daha da bir önem kazanıyor diyebiliriz. Ülkemizde Afyonkarahisar’da Gül Bahçesi Anaokulu Beyaz Bayrak sahibi okullardan birisi. Beyaz bayrak sahibi anaokullarına çocuklarınızı güvenle bırakabiliyorsunuz  ve temizlik konusunda endişe duymanıza gerek kalmıyor diyebiliriz.

Beyaz bayrak nedir? Önemi nedir?

Sağlık bakanlığı tarafından başlatılan beyaz bayrak uygulaması sayesinde, artık anaokulları temizlik açısından bir kalite standardına sahip olabiliyor.

 

Eğitim kalitesi açısından okullara belirli standartlar koymak mümkün, fakat konu anaokulları olduğunda eğitim standardını belirlemek pek kolay olmuyor. Bu noktada anaokullarında diğer çok önemli kriterlerden birisi olan temizlik kriteri için bakanlığın yaptığı çalışma önemli bir yere sahip diyebiliriz. Bakanlık belirli temizlik kriterlerini düzenli olarak yerine getirmeyi başaran anaokullarında beyaz bayrak uygulamasını hayata geçiriyor.

 

Tabi yetkili kurum örneğin bir Afyonkarahisar Gülbahçesi Anaokulu için düzenli olarak kontrollere de devam ediyor. Bu sayede içiniz sinerek bu okula çocuğunuzu yazdırabiliyorsunuz. Böylesi bir uygulamanın ebeveynler için böylesi küçük yaştaki çocuklarının bakımını ilgilendirmesi nedeniyle ne kadar önemli olduğunu söylemek zor değil. Beyaz bayrak uygulaması sayesinde, siz de çocuğunuzu evinize yakın bir semtteki anaokuluna güvenle gönderebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Ali İhsan Paşa Mah. Prof. Dr. Veysel Eroğlu Cd. NO:29 03040
AFYONKARAHİSAR/Merkez
+90 272 216 22 33
+90 543 318 02 05
gulbahcesianaokulu03@gmail.com

İLETİŞİM FORMU

Beyaz Bayraklı Okul